sobota, 18 maja 2013

Jak to jest zrobione.

Cześć,

wiem, że nawalam w kwestii publikowania porządnych postów, jednak zbliża się sesja, a projekty same się nie zrobią.

Ku niezadowoleniu moich rodziców, od dziecka uwielbiałem rozkręcać wszystko i sprawdzać jak coś wygląda od podszewki. Później często po domu poniewierały się rozłożone na części pierwsze radia, piloty TV, buty itp. Ciekawość- pierwszy stopień do piekła. Ja już go chyba dawno przekroczyłem. Ba, mnie zapewnili windę tam na dół.

Od dawien dawna na kanałach Discovery jest emitowany program "How it is made". Ręka do góry, kto się nie złapał na tym, że z otwartymi ustami patrzył jak produkuje się kije golfowe, czy gitary.
Pamiętam swoje przerażenie, gdy natrafiłem na odcinek w którym "produkowali" małe kurczaki (jeszcze żywe). O zgrozo, jak oni nimi tam rzucali. Dziw, że żadna pro organizacja się do tego nie przyczepiła, ani nikogo nie oblała sztuczną krwią. Ciarki mnie przechodzą jak o tym pomyślę.

Dziś chciałbym Wam zaprezentować kilka filmików, które pokazują jak coś jest uszyte. Ów klipy nie tylko zachwycają "przedmiotem reklamy", jednak cała produkcja jak i realizacja są sfilmowane w fantastyczny sposób. Uwielbiam po raz setny oglądać tego typu filmy zachwycając się każdym szczególem. Wybrałem kilka dla Was, które uważam za najlepsze.

Pierwszy film: kardigan od Chanel. Czy dźwięk ciętego materiału nie jest jednym z najpiękniejszych dźwięków jakie słyszeliście?


Pozostając przy Chanel. Która z Pań nie śni o idealnie skrojonym już legendarnym czarnym żakiecie z francuskiego domu mody?


Coś dla mężczyzn. Loafersy. Klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. (choć znaczek LV mógłby być w tym wypadku trochę mniej wpadający w oczy).


Na koniec moja perełka.
Piotr Stokłosa. Podejrzewam, że niewielu Wam mówi coś to nazwisko. Otóż, ten człowiek jest odpowiedzialny za zdjęcia filmów "how it is made" dla Diora. Zdziwieni? Sami zobaczcie i oceńcie. Ostrzegam- to uzależnia.

Lady Dior- torebka.
Czy widzieliście piękniejszy damski zegarek? (przynajmniej lepiej zareklamowany?)

Dior VIII from Piotr Stoklosa on Vimeo.

Piotr idealnie odzwierciedla reklamowany produkt. Luksus czuć już od pierwszych sekund. Muzyka, zdjęcia, realizacja- mistrzostwo. Gdyby istniały Oscary za najlepsze reklamy- Piotr byłby bezsprzecznym faworytem. Chapeau bas Panie Stokłosa!

SG

4 komentarze:

  1. Świetne filmiki. Nie dość, że ciekawe (kto by pomyślał, że uszycie kardigana ma tyle etapów) to jeszcze po prostu ładne. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi chyba najbardziej podobał się odcinek o robienieu cukierków :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne! Chociaż ja mam dwie lewe ręce i chyba nie umiałabym nic takiego wyczarować ;)

    OdpowiedzUsuń